اهمیت بازبینی دقیق در برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دومینیکا

 

برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CBI) دومینیکا، فرایندهای بازبینی دقیق و سخت‌گیرانه‌ای را برای بررسی سرمایه‌گذاران احتمالی الزامی می‌داند. برای این کار، از آژانس‌های بین‌المللی معتبر بازبینی دقیق برای اطمینان از اینکه فقط افراد معتبر می‌توانند شهروندی اقتصادی دومینیکا را دریافت کنند، استفاده می‌شود.

بازبینی دقیق چیست؟

بازبینی دقیق مجموعه‌ای از عملیات تحقیقاتی است که اطلاعات یک سرمایه‌گذار را شناسایی و تایید می‌کند.

 

چرا بازبینی دقیق مهم است؟

بازبینی دقیق برای حفظ شفافیت و یکپارچگی برنامه CBI دومینیکا حیاتی است. فرایندهای سخت‌گیرانه شامل بررسی هویت سرمایه‌گذار، سابقه جنایی، منبع وجوه، و شهرت عمومی از جمله این بررسی‌ها است.

کارکرد صحیح برنامه CBI دومینیکا بستگی به انجام صحیح بازبینی دقیق دارد، زیرا این مسئله مردم دومینیکا و شرکای بین‌المللی آن را از افراد غیرقانونی محافظت می‌کند.

 

فرایند بازبینی دقیق دومینیکا

دومینیکا به دلیل اینکه یکی از مقرون به صرفه‌ترین، کارآمدترین و قابل اعتمادترین برنامه‌های CBI در جهان است، با اقدامات سخت‌گیرانه و چندلایه‌ای که دارد، شهرت جهانی دارد. دومینیکا همچنین از یک رویکرد مشترک با سایر حوزه های قضایی CBI کارائیب، با مکانیسم های مشابهی که در سراسر منطقه اتخاذ شده است، حمایت می کند.

برنامه CBI دومینیکا بر توصیف کلی نامزدهای خود تمرکز می کند و درخواست های افرادی را که با شرایط و معیارهای تعیین شده مطابقت ندارند رد می کند. بررسی های جامع دقت لازم بر روی همه متقاضیان بالای 16 سال انجام می شود و تدابیر اضافی برای نظارت بر رعایت تحریم ها و امنیت بین المللی وجود دارد.

علاوه بر این، واحد CBI دومینیکا نام شهروندان اقتصادی خود را در روزنامه رسمی فصلنامه منتشر می کند و بودجه دقیقی از تخصیص بودجه CBI ارائه می دهد.

 

بخش هایی که یک درخواست را بررسی می‌کنند

  نمایندگان مجاز   
نمایندگان مجاز بررسی‌های شناخت مشتری (KYC) را انجام می‌دهند و مطمئن می‌شوند که درخواست‌ها فقط زمانی به واحد شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (واحد CBI) رسیده باشند که همه فرم‌های درخواست کامل و اسناد پشتیبان، همراه با هزینه‌های مورد نیاز، را در بر داشته باشند. بررسی‌های KYC شامل استفاده از پایگاه داده‌ی WorldCheck و کنترل‌های رومیزی است، که به نمایندگان اجازه می‌دهد تا یک بررسی پیش‌زمینه اولیه انجام دهند.

واحد شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری
واحد CBI دومینیکا مسئول اطمینان از این است که بررسی‌های داخلی و خارجی بر روی هر درخواست انجام شود. بازبینی دقیق داخلی توسط کارکنان واحد CBI انجام می‌شود که از متخصصین بررسی اسناد، مبارزه با پولشویی، و مبارزه با تامین مالی تروریسم تشکیل شده است. آن‌ها بررسی‌های منبع باز را بر روی همه داوطلبان انجام می‌دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که تمام اسناد سازگار هستند و به نیازهای واحد رعایت می‌شوند.

شرکت‌های بین‌المللی متخصص  
بازبینی دقیق خارجی که توسط واحد CBI الزامی است، از شرکت‌های مستقل بازبینی دقیق درخواست میکند تا بررسی‌های آنلاین و در محل را برای تایید اطلاعات ارائه شده در فرم‌های درخواست و اسناد پشتیبان انجام دهند. سپس آن‌ها گزارشی تهیه می‌کنند که به واحد CBI برگشت داده می‌شود، که هویت داوطلب، ارتباطات خانوادگی، سابقه جنایی، تاریخچه کار، منبع وجوه، پروفایل خبری و رسانه، و قرار گرفتن در معرض سیاست را تأیید می‌کند.

آژانس‌های پیشگیری و شناسایی جرم  
مرکز ارتباطات منطقه‌ای مشترک (JRCC)، یک بخش از آژانس جنایی و امنیتی CARICOM، همه داوطلبان را در برابر پایگاه داده‌های watchlist منطقه‌ای و Interpol به عنوان بخشی از فرایند بازبینی دقیق خارجی مرجع قرار می‌دهد.

  دولت‌های شریک  

بررسی‌های خارجی نیز با یا توسط دولت‌های شریک، از جمله دولت‌های کانادا، بریتانیا، و ایالات متحده انجام می‌شوند.

  بانک ملی دومینیکا   
بانکی که وجوه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را از داوطلب دریافت می‌کند، بانک ملی دومینیکا، بازبینی‌های دقیق مستقل اضافی را انجام می‌دهد. این بانک هزینه‌های بازبینی دقیق خود را دریافت می‌کند، اسناد پشتیبان را درخواست می‌کند، و فقط وجوهی را قبول می‌کند که منشأ پاک آن قابل تأیید باشد.

بازبینی دقیق چقدر طول می‌کشد؟

زمان متوسط برای تکمیل بازبینی دقیق حدوداً سه ماه است. این شامل بازبینی دقیق داخلی توسط واحد CBI و بازبینی دقیق خارجی توسط شرکت‌های بین‌المللی است.

عملیات بازبینی چقدر هزینه دارد؟

داوطلب اصلی: US$7,500 
هر وابسته بالای 16 سال: US$4,000 

بسته به وضعیت فعلی شهروندی متقاضی و سایر شرایط شخصی، ممکن است گاهی اوقات بررسی های دقت و هزینه های افزایش یافته مورد نیاز باشد.

 

بعد از آن چه می‌شود؟

هنگامی که گزارشات بازبینی دقیق به واحد CBI دومینیکا داده شدند، کمیته مربوطه تصمیم را در مورد اعطا یا رد شهروندی به یک داوطلب مشخص می‌کند. سپس اطلاع رسمی به داوطلب از طریق نماینده مجاز او ارائه می‌شود.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}