درباره دومینیکا و اخذ تابعیت توسط سرمایه گذاری

دومینیکا یک جمهوری کارائیب با دموکراسی پارلمانی است. پایتخت آن روزو است و جمعیت آن تقریباً 73500 نفر است. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است، اگرچه به فرانسوی Patois نیز صحبت می شود. واحد پول محلی دلار کارائیب شرقی است که با دلار ایالات متحده پیوند خورده است.

برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذاران معتبر و اعضای خانواده واجد شرایط آنها اجازه می دهد تا به طور قانونی در ازای سرمایه گذاری قابل توجه در دومینیکا، طبق مقررات شهروندی مشترک المنافع دومینیکا توسط مقررات سرمایه گذاری، تابعیت دریافت کنند. در حال حاضر، دو سرمایه‌گذاری واجد شرایط وجود دارد: کمک مستقیم به دولت (که معمولاً به عنوان کمک به مسیر صندوق تنوع اقتصادی شناخته می‌شود)، که از 100000 دلار برای یک متقاضی شروع می‌شود، یا خرید املاک و مستغلات از پیش تأیید شده با حداقل ارزش 200000 دلار.

جزئیات کامل مراحل درخواست شهروندی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

یک نماینده مجاز شخصی است که از طرف دولت مجوز دارد تا هنگام درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا از طرف شما اقدام کند.

به عنوان متقاضی شهروندی، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید، سابقه کیفری نداشته باشید، و قادر و مایل به ارائه کمک مورد نیاز باشید. شما باید یک نماینده مجاز را انتخاب کنید که در تهیه فرم های مورد نیاز و اسناد پشتیبانی به شما کمک کند.

کل هزینه شامل (1) کمک به صندوق تنوع اقتصادی یا (2) سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از پیش تأیید شده، به اضافه هزینه های مربوط به بررسی دقیق و رسیدگی به درخواست خواهد بود. برخی از هزینه ها برای هر دو مسیر شهروندی اعمال می شود، در حالی که برخی دیگر به این بستگی دارد که آیا از طریق گزینه صندوق تنوع اقتصادی یا گزینه املاک و مستغلات، تابعیت دریافت کنید. برای اطلاع از هزینه های قابل اجرا، لطفا اینجا را کلیک کنید.

بله، با رعایت برخی شرایط، تابعیت می تواند به همسر، فرزندان تحت تکفل، والدین تحت تکفل و پدربزرگ و مادربزرگ شما تعمیم داده شود. هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده ای که در درخواست شهروندی خود لحاظ می کنید متفاوت است.

همسر متقاضی اصلی
فرزند زیر هجده سال متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی.
فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی بین هجده تا سی سال که در یک موسسه آموزش عالی معتبر حضور دارد و به طور قابل توجهی توسط متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی حمایت می شود.
دختر مجرد متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که زیر بیست و پنج سال سن دارد و با متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی زندگی می کند و تحت حمایت کامل قرار می گیرد.
فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که هجده سال یا بیشتر داشته باشد و از نظر جسمی یا ذهنی دچار مشکل شده و به طور قابل توجهی توسط متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی حمایت می شود.
والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی بالای شصت و پنج سال که به طور قابل توجهی توسط متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی حمایت می شوند.
لطفا توجه داشته باشید: "کودک" به معنای کودک بیولوژیکی یا قانونی است
لطفاً برای سؤالات مربوط به اینکه کدام یک از اعضای خانواده شما ممکن است در درخواست شما گنجانده شود، با ما تماس بگیرید.

هنگامی که تابعیت دومینیکا را دریافت کردید، مانند هر شهروند دیگری، حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا را خواهید داشت. با پاسپورت دومینیکن، می توانید بدون ویزا یا با ویزا هنگام ورود به حدود 140 کشور و منطقه از جمله مراکز تجاری بزرگ سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای شهروندی دومینیکن، لطفا اینجا را کلیک کنید.

در دومینیکا هیچ مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا بر عایدی سرمایه وجود ندارد. به عنوان یک شهروند، تنها اگر در دومینیکا اقامت داشته باشید، موظف به پرداخت مالیات شخصی خواهید بود.

فرآیند درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری

نه. شما باید درخواست خود را از طریق یک نماینده مجاز ارسال کنید.

معمولاً از زمان ارائه درخواست تا تأییدیه، انتظار می رود متقاضیان سه ماه صبر کنند.

برنامه ما از سال 1993 در حال اجرا است و واحد شهروندی توسط سرمایه گذاری ما در پردازش برنامه ها تجربه بالایی دارد. برنامه ما زمان‌های پردازش کارآمدی دارد و یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌های شهروندی در کارائیب را ارائه می‌دهد. برنامه دومینیکا در جامع ترین مطالعه جهان در مورد شهروندی توسط صنعت سرمایه گذاری برای سه سال متوالی رتبه اول را کسب کرده است.

فرآیند درخواست به خودی خود محرمانه است، مگر در مواردی که بررسی‌های لازم توسط آژانس‌های معتبر و شرکای بین‌المللی انجام شود.

خیر، لازم نیست در مصاحبه اجباری شرکت کنید. با این حال ممکن است بنا به صلاحدید دولت مصاحبه لازم باشد.

نه، شما مجبور نیستید به عنوان بخشی از فرآیند درخواست به دومینیکا سفر کنید. با این حال، ما همیشه شما را تشویق می کنیم که از دومینیکای زیبا دیدن کنید. در شرایط استثنایی که نیاز به مصاحبه است، معمولاً مایلیم با شما در دومینیکا رو در رو ملاقات کنیم. با این حال، اگر نتوانید در یک مصاحبه در دومینیکا شرکت کنید، ممکن است تصمیم بگیریم با شما در مراکز خاصی خارج از دومینیکا مصاحبه کنیم، مشروط بر اینکه بتوانید و مایل باشید هزینه های مربوطه را بپردازید.

خیر. لازم نیست قبل یا بعد از اعطای شهروندی در دومینیکا اقامت داشته باشید.

خیر. تمام فرم های درخواست برای برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق یک نماینده مجاز قابل دریافت است.

خیر. شما باید درخواست خود را به زبان انگلیسی ارسال کنید.

پس از دریافت تابعیت، هر متقاضی ملزم به امضای سوگند وفاداری به کشورهای مشترک المنافع دومینیکا است. سوگندنامه باید در مقابل یک سردفتر اسناد رسمی، قاضی صلح یا کمیسر سوگند امضا شود.

بازدید از دومینیکا با پاسپورت دومینیکن

همه جا. گذرنامه ای که شما به عنوان یک شهروند اقتصادی دریافت می کنید یک گذرنامه کاملا قانونی است و توسط همه کشورهای عضو سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است.

بله، قوانین دومینیکا تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد و اجازه می دهد و شما ملزم به صرف نظر از سایر تابعیت های خود نیستید. برای حفظ وضعیت شهروندی خود نیازی به اقامت در دومینیکا ندارید.

گذرنامه های دومینیکن معمولا تا 10 سال اعتبار دارند. گذرنامه برای کودکان زیر 16 سال به مدت 5 سال صادر می شود.

پاسپورت های منقضی شده یا گذرنامه های بدون صفحه خالی را می توان به راحتی با پرداخت هزینه در اداره گذرنامه و مهاجرت در دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا (بدون نیاز به سفر شخصی به دومینیکا یا کنسولگری های آن) تمدید کرد.

به عنوان بخشی از قوانین دومینیکا، و به عنوان یک شهروند دومینیکا، شما حق داشتن گذرنامه را خواهید داشت.

نه، شما نیازی به آدرس در دومینیکا ندارید. شما می توانید پاسپورت خود را در اداره گذرنامه و مهاجرت در دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکن تمدید کنید و به سادگی می توانید محل اقامت اولیه خود را به عنوان آدرس خود ارائه دهید.

بله، به شرطی که پس از اخذ تابعیت، ملک را به مدت حداقل 5 سال در اختیار داشته باشید.
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}