ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا

جزیره کوچک و زیبای دومینیکا واقع در حوزه کارائیب، با سواحل شنی چشم‌نواز، کوه‌های سرسبز، جنگل‌های گرمسیری شگفت‌انگیز و محلی برای ورزش‌های آبی و پیاده‌روی آماده جذب سرمایه‌گذارانی است که قصد اخذ پاسپورت دومینیکا را دارند. مردم این کشور با ملیت‌های متفاوتی از قبیل انگلیسی، فرانسوی و بومی در کنار هم زندگی می‌کنند. دومینیکا تنها جزیره‌ای در کارائیب است که هنوز افراد بومی پیش از کشف آمریکا توسط کریسف کلمب که «کالیناگو» نام دارند، در آن سکونت دارند. جمعیت این جزیره حدود ۷۳۰۰۰ نفر می‌باشد.

از لحاظ سیاسی و اقتصادی، این جزیره وضعیت پایداری را همواره تجربه کرده است. به همین دلیل دومینیکا محلی امن برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. رژیم سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی بوده و رییس‌جمهور به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود. در زمینه اقتصاد، دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات و در نهایت به سرمایه‌گذاری خارجی وابسته است. دومینیکا جهت جلب سرمایه برای توسعه اقتصادی کشور، در مقابل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی، تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه‌گذاران اهداء می‌کند.

از انجایی که مزایای پاسپورت دومینیکا بسیار زیاد است، جای تعجب نیست که تقاضای تابعیت دومینیکا، به خصوص از طریق سرمایه‌گذاری، در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای بین علاقه‌مندان مهاجرت محبوب شده است. برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری که از سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شده است، و تا کنون متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جلب نموده است. به طور کلی، دارا بودن تابعیت مضاعف از مزایای بسیار زیادی برخوردار بوده و دومینیکا مکانی خاص برای دریافت پاسپورت می‌باشد. اخذ پاسپورت دومینیکا فرصت‌ها و تجربیات جدید زیادی را در اختیار شهروندان مهاجر خود قرار خواهد داد. با اخذ پاسپورت دومینیکا از مزایای ذیل می‌توان بهره‌مند شد:

 • امکان اقامت کامل با برخورداری از تمام مزایای شهروندی دومینیکا از جمله حق داشتن کار
 • معاف از مالیات در صورت عدم اقامت در دومینیکا
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا
 • شمول فرزندان زیر ۳۰ سال در پرونده
 • شمول والدین بالای ۵۵ سال در پرونده
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا هرگونه مدرک مهارتی
 • حفظ تابعیت اصلی سرمایه‌گذار
 • سفر به ۱۳۹ کشور دنیا بدون اخذ ویزا

 

نمونه دیگری از مزایای پاسپورت دومینیکا، این است که فرزندان فرد سرمایه‌گذار می‌توانند بدون نیاز به ویزای تحصیلی در انگلستان تحصیل کرده و پس از پایان آن، بدون نیاز به ویزای کار، برای دو سال در آنجا به کار مشغول شوند.

خرید پاسپورت دومینیکا چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که خرید پاسپورت دومینیکا چیست؟ این پاسپورت، یک مدرک شناسایی برای سفرهای بین‌المللی است که به شهروندان قانونی کشور دومینیکا اعطاء می‌گردد. این شهروندان قانونی می‌توانند افرادی باشند که در این جزیره به دنیا آمده‌اند، یا از طرق دیگر شهروندی دومینیکا را کسب کرده‌اند. در بین جزایر کارائیب، دومینیکا از شهرت بین‌المللی مناسبی نسبت به سایر جزیر‌ه‌های این حوزه برخوردار است. این کشور در سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به دست آورد، اما همچنان جزو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا و نیز تحت سوگند ملکه بریتانیا به حساب می‌آید.

نکته مهم: در رتبه‌بندی باارزش‌ترین پاسپورت‌های‌ کشورهای سرتاسر دنیا در سال ۲۰۲۰، پاسپورت دومینیکا در رتبه ۳۷ دنیا قرار گرفته است و شهروندان آن بدون نیاز به ویزا می‌توانند به ۱۳۹ کشور سفر کنند.

مزایای شهروندی دومینیکا

کشور دومینیکا با اعطای پاسپورت دومینیکا، تابعیت اصلی متقاضیان را همچنان به رسمیت می‌شناسد. کسب شهروندی دومینیکا، مانند بسیاری دیگر از کشورها از مسیرهای گوناگونی ممکن می‌باشد. با این حال، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دوم در حال حاضر گزینه سرمایه‌گذاری در این جزیره زیبا می‌باشد.

ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا

ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا به ۱۳۹ کشور دنیا از جمله انگلیس و کشورهای حوزه ی شنگن سفر کرد. در بین رتبه بندی جهانی، ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا در رتبه ۳۳ قرار دارد. برنامه Dominica Citizenship در سال ۱۹۹۳ آغاز شد ، اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از بهترین برنامه های تابعیت اقتصادی در جهان است. برنامه سرمایه گذاری Dominica Citizenship مقرون به صرفه ترین راه دریافت تابعیت دوم است ، راهی سریع برای گرفتن گذرنامه دوم برای افزایش دسترسی بدون ویزا به بیش از ۱۴۷ کشور در سراسر جهان در سریعترین زمان و مناسب ترین هزینه است (هزینه پاسپورت دومینیکا).

در لینک زیر میتوانید با مشاهده لیست کشورهایی که می‌توان بدون ویزا و با پاسپورت دومینیکا به آنها سفر کرد را مشاهده نمایید و به ارزش و اعتبار پاسپورت دومینیکا پی ببرید.

 

لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

امنیت کشور دومینیکا

طبق اطلاعات آماری، دومینیکا چندین بار به‌عنوان یکی از شادترین مکان های جهان برای زندگی کردن معرفی شده است. این جزیره دارای تعداد زیادی از شهروندان است که بیش از ۱۰۰ سال عمر کرده‌اند. امنیت کشور دومینیکا یکی از مزایای بیشمار این کشور است، شما با دریافت پاسپورت دومینیکا و زندگی در دومینیکا، خود را در یک محیط امن، صلح‌آمیز و بکر خواهید یافت که از نظر فرهنگی یک جامعه بانشاط و دوستانه را به شهروندان خود ارائه می دهد. این جزیره واقع در دریای کارائیب به دلیل دارا بودن زیبایی های طبیعی، یک بهشت گرمسیری و یکی از زیباترین مناطق جهان است. دومینیکا با داشتن صدها رودخانه و آبشار، کوههای مرتفع با پوشش انبوه گیاهی سبز و صخره‌های چشمگیر مشرف به دریای فیروزه‌ای، مناظری باورنکردنی برای بیننده می‌سازد.

مزایای زندگی با تابعیت دوگانه

شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید از جاذبه‌های دیدنی این کشور بازدید نمایید. یکی از محبوب‌ترین چشمه‌های آب گرم دنیا در دومینیکا واقع شده که نام آن دریاچه جوشان است. این کشور دارای بسیاری از گونه‌های نادر گیاهی و جانوری می باشد و نماد ملی آن، طوطی سیسرو است که از پرندگان نادر و منحصربه‌فرد است. دریای آرام و پاک دورتادور این کشور مکان‌های دیدنی و جذاب را برای غواصی و اسنورکلینگ فراهم می کند، از جمله به کشتی‌های غرق‌شده و چشمه‌های زیر آب می توان اشاره نمود. در سال ۱۹۹۸، پارک ملی «مورن سه پیتون» دومینیکا توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شد. از سال ۱۹۹۷، دومینیکا به طور فعال در تصمیم جهانی «دنیای سبز» شرکت کرده است تا الگویی برای اکوتوریسم را در این جزیره بسازد.

مزایای امور تجاری تابعیت دوگانه دومینیکا

دولت دومینیکا برای کارآفرینانی که مایل به اخذ پاسپورت دومینیکا و یا پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور هستند، تعدادی از مشوق‌های مالی و دیگر مشوق ها را ارائه می دهد. اینها شامل بخشش های سخاوتمندانه مالیاتی، تعرفه ساده‌سازی فرایندهای واردات و امور مالیاتی است. لیست مختصری از مزایای امور تجاری در ادامه آمده است:

 • مالیات حداقل، بدون در نظر گرفتن میزان ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه و مالیات بر درآمد شخصی برای ساکنین؛
 • دومینیکا معاهدات مالیاتی مضاعفی با ایالات‌متحده و با ۱۵ کشور حوزه دریای کارائیب و عضو اتحادیه CARICOM را امضا کرده است؛
 • هیچ محدودیتی برای بازگشت سرمایه و سرمایه وارداتی وجود ندارد؛
 • بسته‌های تشویقی سخاوتمندانه شامل مشوق‌های مالیاتی شرکت‌ها، معافیت کامل از عوارض واردات، مزایای کاهش مالیات و کمک‌هزینه صادرات می باشد؛
 • بهتر است بدانید واحد پول دومینیکا، دلار شرق کارائیب (XCD) می باشد که با نرخ ثابت به دلار آمریکا بسیار هماهنگ است؛
 • امکان عوارض مجانی یا دیوتی فری برای چندین بازار در سراسر کارائیب.

با داشتن تابعیت دوگانه، شما می توانید همزمان پاسپورت اول و پاسپورت دوم خود را داشته باشید و هیچ اجباری به زندگی در دومینیکا نخواهید داشت. در صورت دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری از مشوق های مالیاتی شرکت ها و معافیت کامل از عوارض واردات برخوردار خواهید بود.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}