تحقق اهداف زیرساختی دومینیکا توسط MMCE

با تکمیل واحدهای مسکونی در ده مکان، MMCE به ایجاد خانه های مقاوم در دومینیکا ادامه می دهد

Montreal Management Consultants Est; یک شرکت ساختمانی مستقر در امارات متحده عربی در حال تحقق اهداف زیرساختی دومینیکا است. این شرکت در سراسر کشور خانه‌ها، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌های طوفان‌ها، مراکز اجتماعی می‌سازد. MMCE همچنین در حال ساخت فرودگاه بین المللی مورد انتظار برای دومینیکا است.

یکی از پروژه های ساختمانی بزرگ MMCE "ابتکار مسکن دومینیکا" بوده است. بر اساس این پروژه، این شرکت در حال ساخت «خانه‌های مقاوم در برابر آب و هوا» با امکانات کامل برای افرادی است که در اثر بلایای طبیعی که بین سال‌های 2015 تا 2017 کشور را تحت تأثیر قرار داده آواره شده‌اند.

تحقق اهداف زیرساختی دومینیکا توسط MMCE

 

مسکن ساخته شده توسط MMCE در دومینیکا

دولت دومینیکا پروژه‌های مسکن جدید خود را در سپتامبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد و قراردادی را با مشاوران مدیریت مونترال Est برای ساخت جوامع مسکونی مقاوم در برابر طوفان در سراسر جزیره امضا کرد.  بودجه این پروژه توسط "برنامه شهروندی با سرمایه گذاری دومینیکا" تامین می شود.

MMCE ساخت و ساز را در ده مکان اصلی در سراسر ساحل شرقی، ساحل غربی و شهر روزو به پایان رساند. واحدهای مسکن در مکان های زیر ساخته شده اند.

مسکن ساحل شرقی

  • قلعه بروس
  • لاپلین
  • دلیشس
  • گراند فاند
  • سن سوور

مسکن در ساحل غربی

  • جورج تاون
  • کاتن هیل

مسکن شهر روزو

  • میدان شهر روزو
  • روزو ریور واک
  • بلیو شوپن

برخی از ساختمان های واحد مسکونی سه طبقه است. این خانه ها شامل آپارتمان های دو خوابه، سه خوابه و چهار خوابه می باشد. ذینفعان از طریق یک فرآیند کامل انتخاب می شوند. صدها خانواده اکنون در خانه های مقاوم در برابر آب و هوا با امکانات مناسب مانند آب، آشپزخانه، حمام و غیره زندگی می کنند.

نقشه مسکن دومینیکا

چرا دومینیکا خانه رایگان می دهد؟

در آگوست 2015، طوفان استوایی اریکا، مخرب‌ترین فاجعه طبیعی دومینیکا از زمان طوفان دیوید در سال 1979، باران عظیمی را به همراه داشت که باعث سیل شدید و رانش زمین در سراسر کشور شد. رودخانه‌ها و نهرها با سنگ‌ها، آوارها بالا آمدند و خانه‌ها، روستاها، پل‌ها و جاده‌ها را از بین بردند. این رویداد فاجعه بار منجر به مرگ ناگوار حداقل 20 دومینیکن شد و به طور مستقیم حدود 16000 نفر یعنی تقریباً 23٪ از جمعیت دومینیکا را تحت تأثیر قرار داد.

تنها دو سال بعد، در سال 2017، دومینیکا بار دیگر توسط طوفان ماریا دسته پنج مورد اصابت قرار گرفت، همه چیز از جمله مراحل زیرساختی، اجتماعی و عاطفی کشور دچار تزلزل شد. بیش از 90 درصد از کل ساختمان‌ها ویران شدند و خسارات آن بیش از 2.51 میلیارد دلار EC برآورد شد.

طوفان ماریا اولین فاجعه طبیعی نبود که این کشور را درنوردید، اما بزرگترین فاجعه طی سالهای اخیر بود. دومینیکا با حضور در دریای کارائیب، مانند بسیاری از کشورهای دیگر در این منطقه، بهای بحران آب و هوایی را می پردازد، که آنها باعث آن نشدند.

ویرانی ناشی از طوفان ماریا در دومینیکا

پس از آنکه طوفان ماریا بیشتر خانه ها، مدارس، مراکز بهداشتی و غیره را ویران کرد، نخست وزیر دومینیکا، دکتر روزولت اسکریت، تصمیم گرفت کشورش را به اولین کشور «مقاوم در برابر آب و هوا» در جهان تبدیل کند. او متعهد شد که زیرساختی بسازد که بتواند هر فاجعه طبیعی رده بالاتری را مدیریت کند.

در سال 2017، او متعهد شد که بیش از 5000 خانه مقاوم در برابر آب و هوا بسازد و آنها را بین افرادی که خانه های خود را از دست داده اند توزیع کند. در سه سال گذشته بیش از 1100 خانه ساخته و به صورت رایگان بین شهروندان توزیع شده است.

 

منبع: https://wicnews.com/caribbean/dominica/mmce-continue-to-build-resilience-in-dominica-022937851/

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}