مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

قبل از اقدام برای دریافت پاسپورت دوم، ابتدا باید بدانید دومینیکا کجاست، سپس با بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز، در صورت تطابق ملزومات با شرایط شما، برای اخذ اقامت دومینیکا اقدام نمایید.

برای آغاز فرآیند خرید پاسپورت دومینیکا ابتدا می‌بایست با وکلای مجرب مهاجرت مشاوره و مشورت نمود تا بهترین گزینه بسته به شرایط متقاضی انتخاب شود و مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا به درستی طی شود. پس از انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری از سوی متقاضی و تأیید شرایط از طرف وکیل، مدارک به صورت کامل جمع‌آوری و ترجمه می‌شوند. بعد از آن، فرم‌های اطلاعات شخصی و مالی سرمایه‌گذار و خانواده‌اش توسط وکیل تکمیل و آماده ارسال خواهند شد.

 

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

 

در قدم بعدی، سرمایه مربوط به اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک یا مبلغ اهدای پول به صورت حواله به وکلای مطمئن در دومینیکا ارسال و تأییدیه آن دریافت می‌گردد. پس از این مرحله، مدارک و رسید دریافتی از دومینیکا به صورت فیزیکی به آن کشور فرستاده شده تا بررسی روی پرونده آغاز شود. مدت زمان بررسی درخواست تا پاسخ دولت دومینیکا به پرونده متقاضی حدوداً بین ۴ تا ۶ ماه طول خواهد کشید. در نهایت نیز در صورت قبول درخواست از سوی اداره مهاجرت دومینیکا پاسپورت متقاضی و خانواده او با پست برای آنها ارسال خواهد شد. در ادامه مرحله به مرحله دریافت پاسپورت دومینیکا را توضیح خواهیم داد.

 

شرح مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا:

- مشاوره رایگان در زمینه تابعیت و سرمایه گذاری در دومینیکا
- عقد قرارداد  

- ترجمه و تکمیل مدارک

- گذراندن مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا به شرح زیر:

  • ثبت نام و دریافت تائیدیه دولتی دومینیکا
  • انگشت نگاری
  • انتقال مبلغ سرمایه گذاری
  • اخذ و تحویل شناسنامه دومینیکا
  • اخذ و تحویل پاسپورت دومینیکا
شرح مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

 مرحله ۱: انتخاب یک نماینده معتبر:

اولین مرحله از مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا، انتخاب نماینده از لیست نمایندگان معتبری است که معرفی شده‌اند. اینها افرادی هستند که توسط واحد سرمایه‌گذاری به طور رسمی توسط اداره تابعیت دومینیکا پذیرفته شده‌اند و به آنها اجازه داده شده که از طرف متقاضی اصلی و از طریق درخواست سرمایه‌گذاری، نسبت به شهروندی او اقدام کنند و برای وی گذرنامه دومینیکا دریافت نمایند. نمایندگان مجاز و معتبر تنها افرادی هستند که می توانند درخواست های مربوط به شهروندی با سرمایه گذاری را ارائه کنند و در تمامی مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا در کنار شما باشند زیرا تابعیت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) ارسال مستقیم متقاضی را قبول نمی کند.

 مرحله ۲: تماس با نماینده معتبر:

تماس با نماینده معتبری که انتخاب کردید، به شما امکان می دهد تا درباره بهترین روش تهیه مستندات مورد نیاز برای ارسال اسناد خود به CBIU جویا شوید. شما باید برای دریافت پاسپورت دومینیکا تمام مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا را به درستی پست سر بگذارید. یعنی تمام فرم‌های رسمی را تکمیل کنید، در معاینه پزشکی شرکت کنید و برخی از اسناد پشتیبان خاصی را برای برنامه CBI خود بدست آورید. کلیه مستندات مورد نیز در تمامی مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا، باید به زبان انگلیسی ترجمه و با تایید دفتر اسناد رسمی و قانونی انجام شود. اگر در حال خرید ملک هستید، این امر از طریق توافق نامه خرید و فروش انجام پذیر است.

 مرحله ۳: بررسی های سوابق:

برای تأیید اطلاعاتی که در طی مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا ارائه داده‌اید، باید درخواست و سوابق شما دقیقا بررسی شود. پرونده شما توسط CBIU به دقت بررسی شده و طی گزارشی توصیه‌ای را در مورد درخواست شما به دولت ارائه می دهد. سپس نامه‌ای را از طریق نماینده مجاز خود دریافت خواهید کرد که وضعیت درخواست شما مبتنی بر اخذ پاسپورت دومینیکا را به شما اطلاع می دهد. به این مضمون که آیا مراحا اخذ پاسپورت دومینیکا موفقیت آمیز بوده، یا برای پردازش بیشتر به تأخیر انداخته شده یا رد شده است. با اخذ گذرنامه دومینیکا گذشته از زندگی در یک کشور زیبای صلح‌آمیز، از مزایای شهروندی دومینیکا، دارا بودن تابعیت چندگانه و داشتن حق کار و پرداخت حداقل مالیات برخوردار خواهید شد. در ادامه از مزایای زندگی در دومینیکا اطلاع خواهید یافت.

 مرحله ۴: مباحثه بیشتر با دومینیکا:

وقتی تمام فرم‌های شما تکمیل شد و تمام اسناد جمع آوری گردید، نماینده مجاز شما درخواست شما را به CBIU ارسال می‌کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می نماید. نماینده مجاز در کلیه پرس و جوها شرکت خواهد کرد یا سؤالاتی که CBIU ممکن است در این مدت داشته باشد، پاسخ خواهد داد. برخلاف سایر کشورهایی که برنامه های CBI را ارائه می دهند، در حال حاضر برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد، اگرچه دولت ممکن است بنا به صلاحدید خود از متقاضی این درخواست را بنماید.

 مرحله ۵: تایید نهایی و پرداخت:

اگر برنامه شما به صورت اصولی تأیید شود، نامه CBIU به شما اطلاع می دهد که باقیمانده مبالغ هزینه را برای انتخاب صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یا از طریق خرید املاک و مستغلات اقتصادی پرداخت یا تکمیل کنید. پس از دریافت اثبات پرداخت، CBIU گواهی ثبت نام شما را صادر می کند، که نشانگر تابعیت شما است و می تواند توسط خود شما یا نماینده مجاز شما برای اخذ گذرنامه دومینیکا استفاده شود.

 

برای اخذ پاسپورت دومینیکا، از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کنید. نمایندگی مجاز گذشته از دادن مشاوره های گوناگون در روند پیشبرد کارها، تمامی مراحل اجرای کار را طبق برنامه وظایف خود از جانب شما به انجام خواهد رساند. دریافت شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری فقط از طریق نمایندگی امکان‌پذیر است.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}