پاسپورت دوم چیست؟

بیشتر کشورها برای جذب افراد سرمایه گذار و فعال در زمینه‌های تجاری، آموزشی و … اقدام به اعطای پاسپورت دوم می‌کنند. پاسپورت دوم بدین معناست  از گرفتن تابعیت یک کشور دیگر به غیر از کشور مبدا خود، شما با داشتن پاسپورت دوم مثل شهروند آن کشور محسوب خواهید شد و همه امتیازات و ویژگی‌هایی که شهروندان یک کشور از آن در کل جهان دارا هستند را خواهید داشت.

معمولا بسیاری از کشورها اقدام به اعطای پاسپورت دوم نمی‌کنند و فقط یک تابعیت را به رسمیت می‌شناسند.کسانی‌که پاسپورت دوم دارند، از امتیازات شهروندان کشوری که اقدام به گرفتن پاسپورت آن را کرده‌اند، بهره مند خواهند شد شما با داشتن تابعیت دوم  یک کشور خواهید توانست در کشورهایی که پاسپورت دوم شما معتبر است به راحتی در فعالیت‌های تجاری شرکت کنید، برای ادامه تحصیل اقدام کنید، در‌حین مسافرت با مشکل زیادی اعم از عدم اجازه ورود به خاک و … رو‌به‌رو نشوید و مزایای دیگری از این دست. همه این‌ها در عرصه بین المللی باعث می‌شوند تا شما اعتبار بیشتری داشته باشید و به انجام فعالیت دلخواه خود بپردازید. به طور کلی کسانی‌که پاسپورت دوم را دارند، فرصت‌های بیشتری هم در اختیار خواهند داشت تا به خواسته‌های خود برسند.

10 تیر 1402

پاسپورت دوم

 

روش های اخذ تابعیت دوم عبارتند از:

۱- گرفتن تابعیت دوم از طریق حق خاک و خون و روابط خانوادگی  :

ازگذشته هاکه مهاجرت چندان بر اساس قانون و به صورت اصولی پیش نمی‌رفت، بیشتر افراد برای رسیدن به فرصت‌های بیشتر به صورت آزاد در بین کشورهای دیگر مسافرت می‌کردند. اگر کسی در خانواده خود با چنین موضوعی رو به رو میباشد به راحتی می‌تواند از طریق خون و یا حق آبا اجدادی، برای گرفتن تابعیت دوم کشوری که حق خاک و خون آن را دارا هست اقدام نماید

در بسیاری از کشورها من جمله؛ انگلستان، کانادا، نیوزیلند، لیتوانی، لهستان، مکزیک، ویتنام، اسرائیل، ایرلند، برزیل، اتریش، ایتالیا، مجارستان و اسپانیا این امکان وجود دارد تا افراد از طریق خون و یا میراث خانوادگی خود برای گرفتن تابعیت دوم اقدام کنند

۲- اخذ تابعیت دوم از طریق ازدواج : 

اگر کسی قصد دارد که با یک فرد خارجی اهل کشورهای اروپایی، آمریکایی و … ازدواج کند توجه داشته باشدکه می‌تواند خیلی سریع و آسان پاسپورت دوم خود را هم از طریق همسرشان بگیرند. کشورهای فرانسه و آمریکا در این امر شرایط بسیار آسانی دارند و در کم‌ترین زمان ممکن پاسپورت دوم را به شما را خواهد داد

۳- تابعیت دوم با سرمایه گذاری : اگر کسی سرمایه بسیار مناسبی دارد و می‌تواند با آن در یک پروژه اقتصادی خارجی سرمایه گذاری نماید، شانس این را هم خواهد داشت که پاسپورت کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن دارد را هم به دست آورد کشوری مانند ترکیه در عرض ۳ ماه با روش سرمایه گذاری شهروندی خود را به شما میدهد. در بین کشورهای آمریکایی مکزیک این امکان را برای افراد علاقه مند به داشتن پاسپورت دوم فراهم آورده است.

۴- داشتن پیشنهاد برای اعطای تابعیت از یک کشور دیگر : بازیگران، ورزشکاران و افراد سرشناس در حوزه‌های مختلف تابعیت کشوری دیگری را دارند، به راحتی شماهم میتوانید با قبول پاسپورت دوم کشوری که متقاضی حضور و فعالیت شما در داخل خاک خود است را به دست آورید.

۵- تابعیت دوم با زندگی در خاک کشور هدف: 

اگر به هر دلیلی وارد خاک کشوری شده‌اید، می‌خواهد کار باشد، یا تحصیل و یا زندگی، با گذشت مدت زمان معلومی که قوانین هر کشوری تعیین می‌کنند، می‌توانید برای دریافت شهروندی و اخذ تابعیت اقدام نمایید. البته باز هم باید توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این روش، قوانین اقامتی کشور مد نظر خود را بررسی و مطالعه کنید تا دچار مشکلی نشوید.

برخی کشورها در این روش سخت گیری زیادی به خرج نمی‌دهند، اما بعضی دیگر مثل کانادا به کوچک‌ترین جزئیات مثل میزان قانونمندی شما در مدت زمانی که اقامت داشته‌اید، سلامت جسمی و روانی و برخی دیگر از این موارد، حساس است.

اعتبار پاسپورت دوم

 پاسپورت درکشورهای جهان نیز مسئله بسیار مهم و با اهمیتی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.برای داشتن فرصت‌ها و امکانات بیشتر در عرصه جهانی به دریافت پاسپورت دوم عمل می‌کنید. پاسپورت بیشتر کشورهای اروپایی مثل آلمان، فرانسه، سوئد و دیگر کشورها مثل ژاپن، آمریکا، کانادا، مکزیک و … به خاطر قدرت و اعتباری که در بین پاسپورت‌های موجود در جهان دارند، در رتبه‌های بالایی هستند

مثلا با داشتن پاسپورت دوم کشوری مثل ترکیه می‌توانید به بیش از ۷۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا مسافرت کنید. یا پاسپورت دوم کشوری مثل مکزیک به شما کمک میکند تا در کشورهای آمریکایی، اروپایی و حتی استرالیا بدون ویزا سفر داشته باشید و از فرصت‌های موجوداستفاده کنید

بهترین پاسپورت دوم دنیا

کشورهای خیلی زیادی وجود دارند که به اشخاص متقاضی خارجی پاسپورت دوم میدهند اما بخاطر این که داشتن تابعیت یک کشور به منزله قبول شهروندی و سیاست‌های دولت کشور مد نظر است، باید در انتخاب کشور برای گرفتن پاسپورت دوم خود دقت زیادی داشته باشید.در‌کل چندین کشور وجود دارد که پاسپورت دوم‌شان در جهان هم اعتبار بالایی داشته و اشخاص باداشتن پاسپورت این کشورها می‌توانند از امکانات مناسبی در سراسر جهان برخوردار شوند. این کشورها عبارتند از:

 • اروگوئه
 • برزیل
 • پاراگوئه
 • پاناما
 • کانادا

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از کشورهای جزیره‌ای زیبا وبکر میباشدکه توجه هر گردشگری را بخودش جلب کرده است. این کشور در شرق دریای کارائیب و در جنوب شرقی فلوریدای آمریکا میباشد. دومینیکا که با نام «جزیره طبیعی کارائیب» هم شناخته می‌شود، بهشتی استوایی است که مسیرهای پیاده‌روی فراوان، ۳۶۹ رودخانه آب شیرین و چشمه‌های آبگرم دارد. به‌علاوه این شهر محل زندگی طوطی سیرو بومی و جمعیتی از نهنگ‌ها است که در دریای آبی عمیق اطراف جزیره زندگی می‌کنند. پایتخت دومینیکا شهر روسو است. این کشور در ۳ نوامبر سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید. دومینیکا هم اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا میباشد. این جزیره دارای موقعیتی عالی از نظر جذب توریست‌های کانادا، آمریکا، اروپا و خاور دور است. دومینیکا جزء جزایر بادپناه و بخشی از منطقه آنتیل کوچک است. دومین چشمه آبگرم بزرگ دنیا و صدها دریاچه جوشان در این کشور قرار دارد. جمعیت جزیره دومینیکا حدود ۷۳,۰۰۰ نفر است.

مساحت این کشور ۷۵۰ کیلومترمربع است و انگلیسی  زبان رسمی کشور میباشد. زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی هم در بعضی از مناطق این کشور استفاده می‌شود.

از اوایل قرن جاری میلادی، نام کشور دومینیکا (Commonwealth of Dominica) در جهان بیشتر سر زبان‌ها افتاده است. علت آن برنامه‌های اعطای تابعیت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری میباشد. همچنین، چند سالی می‌شود که با قوانین جدیدی  سرمایه‌های خارجی که به دومینیکا انتقال می‌یابند معاف از مالیات باشند، ثروتمندان از سرتاسر دنیا نظرشان به این کشور بیشتر جلب شده است.

پاسپورت دومینیکااعتبار 10ساله دارد و بصورت مادام العمر و همیشگی تمدیدمیشودکرد  و با مراجعه به کنسولگری و دفتر سفارت می‌توان آن را تمدید کرد. اعتبار پاسپورت دومینیکا برای اشخاص زیر ۱۶ سال، ۵ سال میباشد. تابعیت این کشوررانمیشودباطل کرد

 تابعیت شهروندان به نسل های بعدی رامیشودانتقال داد . این به این معناست که فرزندان آینده متقاضیان می‌توانند گذرنامه دومینیکا را با تمام مزایا در اختیار داشته باشند.

کشور دومینیکا یک جزیره بسیار زیبا ودیدنی است که در حوزه کارائیب قرار دارد. این جزیره میان گردشگران و ماجراجویان بسیار شهرت دارد. دومینیکا لقب بهشت استوایی گرفته است و  یک مرکز اقتصادی بسیار قدرتمند نیز میباشد..کشور دومینیکا یک جزیره قشنگ و دیدنی است که بخشی از منطقه آنتیل را تشکیل می‌دهد. این کشور از بخش جنوبی با گوادلوپ و همینطور از بخش شمال با مارتینیک همسایه است. طبق آمار سرشماری‌های موجود این جزیره مساحت 750 کیلومتری دارد. مردم دومینیکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و از نظر زمانی دومینیکا 4 ساعت از تهران عقب تر است. پایتخت دومینیکا شهر زیبای روسو است. این شهر در اطراف دریاچه کارائیب قرار دارد و دنیایی از زیبایی و رنگ را در خود جای داده است. این شهر برای گردشگری بسیار عالی است و جذابیت‌های ویژه‌ای دارد. به طور کلی این شهر دارای دنیای مدرن و جذابی است. لاوگا از دیگر شهرهای کشور دومینیکا است که برای مسافرانی که به قصد کار وارد دومینیکا شده‌اند بسیار مناسب است. در این شهر شرکت‌های کاری زیادی وجود دارد، همینطور فضای کاری موجود در این شهر به قدری خوب است که برای گردشگری نیز گزینه خوبی است. شرکت‌های ایرانی زیادی در دومینیکا فعالیت می‌کنند اینطور که مشخص است برخی از شرکت‌های ایرانی در کشور دومینیکا در زمینه مواد غذایی فعالیت می‌کنند و گردش مالی که در این زمینه دیده می‌شود بسیار زیاد است. نرخ مالیات شرکتی در کشور دومینیکا به 18 درصد رسیده است. در سال 2010 وضعیت اقتصادی دومینیکا با تغییرات زیادی همراه شد و پس از یک دهه ضعیف به شکل جدی و درصد شاهد رشد اقتصادی در دومینیکا بودیم. این کشور توانست پایه های گردشگری خود را تقویت نماید این موضوع پس از یک دوره یک ساله در شرایط ساخت و ساز نیز رویت شد و وضعیت خدمات دریایی در دومینیکا نیز پیشرفت خوبی داشت. در سال 2012 دومینیکا در صنعت موزه به یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا است. صندوق بین المللی پول در دومینیکا در سال‌های اخیر اصلاحات بسیار عالی داشته است. کارخانه‌های کشور دومینیکا رشد خوبی دارد و به این ترتیب وضعیت واردات به کشور دومینیکا پیشرفت کرده است و ماشین آلات از کشور آمریکا وارد دومینیکا می‌شود. همینطور مواد شیمیایی و مواد غذایی نیز از چین وارد دومینیکا می‌شود. بیمارستان‌ها و فضای بهداشت و درمان در دومینیکا نیز آنقدر زیاد بوده است که توانسته وضعیت بهداشت مشخصی را فراهم سازد و البته که وضعیت بیمه در دومینیکا نیز بهبود داشته است. وضعیت تکنولوژی در دومینیکا در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است. روند اقتصادی در بخش ساخت و ساز با حمایت سرمایه گذاران خارجی فراهم شده است. طرح بیمه سلامت در دومینیکا با 95 درصد پوشش بیماری‌ها فراهم شده‌اند. ارزش های بهداشت و درمان در دومینیکا بسیار پر اهمیت است. نرخ بیکاری در کشور دومینیکا هنوز هم زیاد است و البته که دولت سعی به بهبود این وضعیت دارد. محصولات صادراتی دومینیکا شامل موز و پرتقال و سبزیجات و همینطور صابون است. بیشترین محصولات صادراتی از دومینیکا به انگلیس و چین است و البته که میزان صادرات این کشور به جامائیکا نیز رشد جدی داشته است.

شرایط لازم برای دریافت اقامت دومینیکا

•  سن بالای ۲۱ سال
• فرزندان تقاضادهنده باید مجرد باشندو زیر ۲۸ سال سن باشند.
• داشتن گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
• ارائه گواهی انجام آزمایشات و معاینات پزشکی
• عدم وجود ریجکتی در سابقه‌ی آخرین درخواست ویزای اروپا
•  فرم اقامت دائم دومینیکا
• درخواست والدین بالای ۵۵ سال


مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا 
برای گرفتن پاسپورت دومینیکا باید مدارکی تحویل سفارت دومینیکا داد که در صورت تکمیل بودن مدارک درخواست شما پیگیری خواهد شد. برخی مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا به شرح زیر میباشد:
• کپی گذرنامه تقاضادهنده
• کپی شناسنامه
• مدارک ازدواج یا طلاق
• گواهی کار
• رزومه‌ی شخص تقاضادهنده
• ترجمه‌ی مدارک تحصیلی
• تائیدیه سلامت پزشکی
• گواهی بانکی متقاضی
• هشت قطعه عکس
• معرفی منابع مالی کسب شده

خرید ملک در دومینیکا

تقاضادهنده می‌تواند با داشتن مبلغی حدود ۲۰۰.۰۰۰ دلار در دومینیکا صاحب خانه شود.  یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های گرفتن پاسپورت دوم دومینیکا شیوه خرید منزل می‌باشد.البته متقاضی باید به مدت ۳ سال ملک خود را داشته باشد

خرید منزل در دومینیکا بایدبه تایید کارگزار رسمی آن کشور برسد. مراحل ثبت منزل به نام خریدار در این کشور حدود ۱۹ تا ۶۵ روز کاری طول می‌کشد و پس از آن خانه به صورت قانونی به درخواست دهنده تحویل داده میشود.

پاسپورت دومینیکا و دلایل انتخاب آن

یکی از مهم ترین فاکتورها جهت ارزیابی برای برآورد کیفیت یک کشور، بررسی اقتصادی و تولید ناخالصی می باشد. اگرچه رشد اقتصادی دومینیکا هم مانند سایر کشورها در دوره شیوع ویروس کرونا دستخوش مشکلات شد، اما تولید ناخالص دومینیکا در سال گذشته ۰.۴۷ بیلیون دلار بوده است که پیش بینی می شود این مقدار با توجه به آمارهای رسمی و بررسی های تخصصی به ۰.۵۰ بیلیون دلار تا پایان ۲۰۲۱ می رسد. کارشناسان حوزه اقتصاد این روند را صعودی ارزیابی کرده اند و اعلام داشتند این مقدار در سال ۲۰۲۲ به ۰.۵۳ و در سال ۲۰۲۳ به ۰.۵۴ خواهد رسید. هم چنین نرخ مالیات بر فروش محصولات به طور ثابت ۱۵ درصد می باشد که این مقدار از سالیان گذشته تغییری نداشته است.

لازم به ذکر است افتتاح حساب های بانکی بین المللی برای ایرانیان به خصوص برای تاجران، صاحبین صنایع و کارافرینان از اهمیت بالایی برخوردار است که با توجه به شرایط بانکی کشور و قوانین سخت گیرانه برای  اتباع ایرانی این امکان به راحتی فراهم نیست؛ ولی با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می توانید حساب بانکی افتتاح کنید و از مزایای یک حساب بین المللی بانکی  در هر کجای جهان که هستید استفاده کنید.

همیشه برای تجار و بازرگانان وضع مالیات های سنگین مبتنی بر درآمد آزار دهنده و چالش بر انگیز بوده است . شرایط اقتصادی نامناسب این امر تجار را دچارسرگردانی کرده است. کشور دومینیکا با  معافیت های مالیات بر درآمد  این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد تا با ثبت شرکت در این کشور از مزیت معافیت مالیاتی استفاده نمایند.

یکی از نگرانی های والدین دغدغه ی آینده ی فرزندان و تحصیل در مدارس و دانشگاه های به نام و معتبراست.  والدین محترم می‌توانندبا گرفتن پاسپورت ارزشمند دومینیکا فرزندان خود را در بهترین مدارس و دانشگاه های  انگلیس ، امریکا، کانادا  و سایر دانشگاهای معتبر جهان اپلای نمایند و باخیال راحت از آینده ی فرزندانشان از مزایای دیگر این پاسپورت نیز استفاده کنند.

از مزایای  پاسپورت دومینیکا مسافرت به بیش از ۱۴۰ کشور بدون نیاز به ویزا یا دریافت ویزای آنی در فرودگاه می باشد . کشورهای مهم از قبیل انگلیس ، کل اتحادیه اروپا، هنک کنگ، چین، سنگاپور و کره جنوبی از این جمله می باشد .

 مهاجرت به امریکا، کانادا و استرالیا برای شهروندان ایرانی که علاقه و امکان مهاجرت را دارند یک دغدغه همیشگی بوده است؛ اماهمیشه این  مهاجرت ها  در طی سال های اخیر با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی، چالش بر انگیز تر گردیده است. پاسپورت دوم دومینیکا این امکان را  برای شما فراهم نموده است تا بتوانید با براحتی روند  درخواست ویزا به ۳ کشور پر طرفدار جهت مهاجرت، ویزای ۱۰ ساله ی خود را بدون چالش های پیش رو دریافت نمایید.

شرکت دومینیکا پارادایس با تضمین انجام پروسه ی دریافت این پاسپورت ارزشمند در عرض ۴ ماه، بدون هیچ گونه پیش پرداخت، با شرایط پرداختی منعطف و استثنایی  و ارایه ضمانت های لازم جهت جلب اطمینان شما، این امکان را فراهم می آورد تا در کمترین زمان، با پایین ترین مبلغ و مطمئن ترین روش های پرداخت این پاسپورت ارزشمند را دریافت نمایید.

مزایای پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در واقع سندی معتبر است که اطلاعات شخصی شما در آن ثبت شده است و نشان دهنده‌ی آن است که شما تابعیت دومینیکا را دارید. اخذ پاسپورت دومینیکا همراه با بهره مندی از کلیه‌ی حقوق شهروندی و استفاده از امتیازات دولتی همراه است. پاسپورت دومینیکا، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اروپایی و همچنین افتتاح حساب بانکی در تمامی کشورها را در اختیار فرد دارنده پاسپورت دومینیکا قرار می‌دهد.

اغلب افرادی که از راه برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا اهل این کشور هستند، می‌توانند از مزیتها و ویژگی‌های رفاهی و اقتصادی این پاسپورت استفاده کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره مزایا و قدرت پاسپورت دوم دومینیکا بدانید، در ادامه نگاهی جامع و دقیق به آنها خواهیم داشت:

 • دریافت پاسپورت برای تقاضادهنده اصلی، همسر، فرزندان و بقیه افراد وابسته

همه اعضا خانواده متقاضی اصلی، اعم از همسر، فرزندان، پدر، مادر، والدین پدر و مادر، خواهر و برادر فرد متقاضی می‌توانند از مزایای این پاسپورت بهره بگیرند. فقط لازم است با پرداخت هزینه‌‌های اصلی و تحویل مدارک لازم از طریق سرمایه‌گذار اصلی، برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.بغیرازاین، حتی فرزندانی که بعد از شهروندی متولد می‌شوند یا کسانیکه بعد از شهروندی با فرد دارای تابعیت ازدواج می‌کنند هم امکان استفاده از این پاسپورت را دارند.

 • دریافت پاسپورت دومینیکا در زمان چند ماه با آزادی سفر به ۱۴۰ کشور در کل جهان

پاسپورت دومینیکا یکی از گذرنامه‌هایی است که با دردست‌داشتن آن می‌توانید قدرت سفر به کشورهای زیادی را داشته باشید. متقاضیان بعد از گذشت ۶ ماه از دریافت تابعیت می‌توانند پاسپورت بگیرند و به بیش از ۱۴۰ کشور در سرتاسر دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاه مسافرت کنند

برای آشنایی بیشتر با قدرت پاسپورت دوم دومینیکا هم بد نیست مطلبی با عنوان قدرت سفر بدون ویزا برای شهروندان دومینیکا را بخوانید.

 • تابعیت مادام‌العمروهمیشگی

افرادی که تابعیت دومینیکا را دریافت می‌کنند، تابعیت مادام‌العمر خواهند داشت و نیازی به تمدید دوره‌ای و سالانه ندارند.

 • ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تحصیلات و کسب‌وکار و زبان انگلیسی

برای دریافت شهروندی دومینیکا احتیاج به داشتن تخصص خاص، تحصیلات و داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. متقاضیان می‌توانند با سرمایه گذاری مانند خرید خانه در دومینیکا (فقط املام تایید شده دولت) پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

 • ملزم نبودن به اقامت در این کشور

برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا شرط حضور ندارد و شما می‌توانید بدون اقامت و حضور در این کشور، شهروندی آن را دریافت کنید. دومینیکا کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی‌دهد و سرمایه‌گذار آزاد است هرجا که می‌خواهد زندگی کند.

 • عدم نیاز به اثبات منشأ ثروت و ملزم نبودن به مصاحبه (مگر در مواقع نیاز)

در هیچ یک از مراحل دریافت پاسپورت، متقاضیان الزامی برای انجام مصاحبه حضوری یا آنلاین ندارند. بجزدر شرایط استثنایی و مواردی که برای تکمیل مدارک و توضیحات بیشتر نیاز به ارتباط با متقاضی باشد.

 • موقعیت‌های منحصربه‌فرد جهت تجارت و برنامه‌ریزی مالیاتی

از جمله موقعیت‌‌های اقتصادی و تجاری منحصربه‌فردی که افراد با تابعیت دومینیکا می‌توانند داشته باشند، حق خریدوفروش خانه دلخواه در این کشور به‌عنوان یک شهروند، سیستم بانکداری به شدت محرمانه و عدم دریافت مالیات‌بردرآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا است. همچنین دومینیکا مکانی بسیار عالی برای بیزینس با امریکا است، زیرا هر 2 محدوده زمانی و کد شماره‌گیری بین‌المللی (۱+) یکسانی دارند.

 • دریافت اقامت آسان در کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا

اخذ اقامت انگلستان، برمودا، باهاما، جزایر کیمن، موناکو، سوئیس، آندورا و … برای شهروندان دومینیکا آسان‌تر است.

 • اجباری نبودن خدمت سربازی برای شهروندان دومینیکا

دومینیکا دارای دموکراسی همیشگی است و خدمت سربازی اجباری نیست. همچنین شهروندان دومینیکا از حق رأی برخوردارند.

نحوه گرفتن پاسپورت دوم دومینیکا ( سرمایه گذاری ، کمک بلاعوض به دولت)

با پاسپورت دومینیکا به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

اروپا( اقامت 90 روزه)

 1. آندورا
 2. اتریش
 3. بلاروس
 4. لیختن اشتاین
 5. لوکزامبورگ
 6. بلژیک
 7. بوسنی و هرزگوبین
 8. بلغارستان
 9. کرواسی
 10. قبری
 11. جمهوری چک
 12. دانمارک
 13. استونی
 14. فنلاند
 15. فرانسه
 16. آلمان
 17. یونان
 18. لیتوانی
 19. مالت
 20. مولداوی
 21. موناکو
 22. مجارستان
 23. ایسلند
 24. ایرلند
 25. ایتالیا
 26. لتونی
 27. لیختن اشتاین
 28. لیتوانی
 29. مونته نگرو
 30. واتیکان
 31. انگلستان
 32. اوکراین
 33. سوییس
 34. سوید
 35. اسپانیا
 36. اسلوونی
 37. اسلواکی
 38. صربستان
 39. سان مارینو
 40. روسیه
 41. رومانی
 42. پرتغال
 43. لهستان
 44. نروژ
 45. هلند

آسیا ( اقامت 30 روزه)

 1. چین
 2. اندونزی
 3. اسراییل
 4. مالزی
 5. فیلیپین
 6. سنگاپور
 7. کره جنوبی.( 90 روزه)
 8. ازبکستان

آفریقا ( اقامت 90 روزه)

 1. بوتسوانا
 2. کامبیا
 3. کنیا
 4. لسوتو
 5. مالاوی
 6. موریس
 7. تانزانیا
 8. زامبیا( 30 روزه)
 9. اسواتینی(30 روزه)

آمریکا

 1. برزیل
 2. ونزویلا (90 روز)
 3. اروگویه ( 90روز)
 4. آرژانتین ( 90روز)
 5. کلمبیا ( 90روز)
 6. اکوادور( 90روز)
 7. بلیز( 6 ماه)
 8. گویان (6 ماه)
 9. سورینامی( 6 ماه)
 10. پاناما ( 180روز)
 11. پرو (183 روز)

کاراییب

 1. کوبا ( 28 روز)
 2. باهاموس ( 90 روز)
 3. جمهوری دومینیکن ( 90 روز)
 4. هاییتی (90 روز)
 5. آنتیگوا و باربودا (6 ماه)
 6. باربادوس(6 ماه)
 7. جاماییکا( 6 ماه)
 8. ترینیداد و توباگو (6 ماه)
 9. گرنادا ( آزادی حرکت اتحادیه کشورهای حوزه کاراییب شرقی )
 10. سنت کیتس و نویس ( آزادی حرکت اتحادیه کشور های حوزه کاراییب شرقی)
 11. سنت لوسیا ( آزادی حرکت اتحادیه کشور های حوزه کاراییب شرقی)
 12. سنت وینسنت و گرنادینز ( آزادی حرکت اتحادیه کشور های حوزه کاراییب شرقی)

اقیانوسیه

 1. میکرونزی ( 30 روزه)
 2. وانواتو ( 30 روزه)
 3. فیجی ( 4 ماه)

سرزمین ها

 1. آنگویلا
 2. آروبا
 3. برمودا
 4. بونیر، سنت یوستاتیوس و سبا
 5. جزایر ویرجین انگلیس
 6. جزایر کیمن
 7. جزایر کوک
 8. کوراسایو
 9. جبل الطارق
 10. گرین لند
 11. جزایر فارو
 12. گویان فرانسه
 13. پلینزی فرانسه
 14. هند غربی فرانسه
 15. هنگ کنگ
 16. کوزوو
 17. ماکایو
 18. مونتسرات
 19. کالدونیای
 20. نیووی
 21. تورک و کایکوس
 22. سنت مارتن
 23. فلسطین
 24. جزایر والیس وفوتونا
 25. سنت وینسنت وگرنادینز
 26. سن پیرومیکلون
 27. سنت هلنا
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}