مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

در دهه اخیر، بسیاری از کشورها برنامه‌های اقتصادی متنوعی را برای اخذ اقامت و شهروندی آن کشورها ارائه می‌دهند و به دلیل علل مختلفی مانند مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، افرادی از سرتاسر جهان به مهاجرت و یا اخذ پاسپورت و تابعیت کشور جدید روی می‌آورند.

30 تیر 1402

مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

 

اگر شما هم به هر دلیلی به دنبال سرمایه گذاری در خارج از ایران هستید، بسته به بودجه و امکانات مد نظر شما، میتوان کشورهای بسیاری را برای سرمایه گذاری مدنظر داشت. دو کشوری که تقاضای زیادی جهت سرمایه گذاری از سوی ایرانیان دارند، دومینیکا و کانادا هستند. در این مقاله قصد داریم، به مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا بپردازیم و مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا و دومینیکا را بررسی کنیم.

هنگام مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا، به بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در این دو کشور، روش ها سرمایه گذاری در کانادا و دومینیکا، مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا و دومینیکا و سایر موارد کلیدی میپردازیم. شما پس از مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا میتوانید با دید بازتری جهت سرمایه گذاری اقدام نمایید. همچنین میتوانید در هر زمانی، با مشاوران ما از طریق راه های ارتباطی ما در تماس باشید.

مقایسه ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و دومینیکا 

در حال حاضر، کشور کانادا به دلیل ارائه برنامه‌های متنوع تجاری و سرمایه‌گذاری، جلب توجه بسیاری از افراد شده است. با این حال، نیازمندی‌ها و فرآیندهای زمینه‌ای اقامت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در کانادا، موجب مشکلاتی برای متقاضیان شده است و این امر دریافت اقامت در این کشور را دشوار می‌سازد.

یکی از نکات مهمی که هنگام مقایسه ی سرمایه گذاری کانادا و دومینیکا با آن روبه رو میشویم, عدم دریافت حق شهروندی در ازای سرمایه گذاری در کاناداست. اشخاصی که تمایل به راه‌اندازی کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا دارند، می‌توانند ابتدا برای اخذ ویزای موقت کانادا اقدام کنند. پس از ورود به کانادا و توفیق در راه‌اندازی کسب و کار یا انجام سرمایه‌گذاری مورد نظر، افراد می‌توانند شروط لازم برای دریافت اقامت دائم را برآورده کنند.

پس از برآورده ساختن شرایط مورد نیاز، افراد می‌توانند برای درخواست اقامت دائم در کانادا اقدام نمایند. با دریافت اقامت دائم، افراد می‌توانند بعد از گذراندن دوره‌ای از زمان (به طور معمول پنج سال)، اقدام به درخواست شهروندی کانادا کنند. پس از تایید درخواست شهروندی و موافقت مقامات کانادایی، افراد می‌توانند شهروند کانادا شوند و پاسپورت کانادا دریافت نمایند.

بنابراین با مقایسه ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و دومینیکا درمی یابیم که سرمایه گذاری در دومینیکا، پروسه ای سریع تر و مقرون به صرفه تر دارید. شما با خرید ملک در دومینیکا، یا مشارکت مالی با دولت دومینیکا، میتوانید از روز اول گذرنامه دومینیکا را دریافت و از تمامی حقوق شهروندی در دومینیکا برخوردار شوید.

تفاوت سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

برای مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا، باید از لحاظ مالی نیز به بررسی تفاوت سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا بپردازیم. برای سرمایه‌گذاری در کانادا، شما باید توانمندی مالی خود را با ارائه مدارک مالی، اسناد بانکی و همچنین اسناد ملکی در کشور محل اقامت خود، اثبات کنید. بطور معمول، در اکثر برنامه‌های مهاجرتی کانادا، این تمکن مالی با حداقل مبلغی حدود ۳۵۰ هزار دلار کانادا الزامی است. این در حالیست که برای اخذ تابعیت دومینیکا، نیازی به ارائه تمکن مالی نمی‌باشد.

شما تنها با پرداخت هزینه های لازم برای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق مشارکت مالی یا اخذ تابعیت دومینیکا از طریق خرید ملک، میتوانید برای خود و خانوادتان پاسپورت دوم دریافت کنید.

روش های سرمایه گذاری در کانادا

یکی از سایر فاکتورهایی که هنگام مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا باید در نظر بگیرید، روش های سرمایه گذاری در کانادا و روش های سرمایه گذاری در دومینیکا است. شما باید هر کدام از این روش ها را با توانایی های مالی و مدارک خود تطبیق دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و زیادی دارد که از میان آنها میتوان به سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی، خود اشتغالی و برنامه استارت آپ اشاره کرد.

  • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی: استان‌های کانادا در برنامه‌های مهاجرت استانی خود، انواعی از گروه‌های کارآفرینی را ارائه می دهند. سرمایه گذاران از طریق یکی از این گروه‌ها می توانند در استان خاصی کسب و کار راه اندازی کنند.
  • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی: دولت فدرال کانادا و همچنین دولت استانی کبک، برای افرادی که قصد خود اشتغالی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، ورزش و هنر را دارند، برنامه‌های خوداشتغالی ارائه کرده است.
  • سرمایه گذاری از طریق برنامه استارت آپ: برنامه ویزای استارتاپ کانادا، برای کارآفرینانی است که پتانسیل ایجاد شرکت نوآورانه‌ای را دارند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد کنند.

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا

به طور کلی دو روش برای سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ شهروندی دومینیکا وجود دارد که با مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا به مزایای این روش ها بیشتر پی میبریم.

  • سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق مشارکت مالی: در این روش، شما با توجه به تعداد افراد خانواده، مبلغی معادل حداقل 100 هزار دلار به دولت دومینیکا میپردازید و در مدت 90 روز، میتوانید پاسپورت دومینیکن خود را دریافت نمایید.
  • سرمایه گذاری در دومینیکا با خرید ملک: دولت دومینیکا پروژه های را مورد تایید خود قرار داده است که شما با سرمایه گذاری در این پروژه های ملکی میتوانید پاسپورت دومینیکا را برای خود و فرزندانتان دریافت نمایید.

شما میتوانید با مراجعه به این صفحه، اطلاعات بیشتری راجع به اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری و مدارک مورد نیاز و زمان دریافت پاسپورت دومینیکا کسب کنید.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

تا اینجا با مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا به برتری پاسپورت دومینیکا پی برده ایم. یکی از معایب اصلی که حین مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا با آن روبه رو میشویم، عدم دریافت اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری در کانادا است.

از دیگر معایب سرمایه گذاری در کانادا در مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا، طولانی بودن پروسه ی زمانی سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت است. حتی با وجود تایید سرمایه گذاری شما توسط دولت کانادا، شما حداقل 5 سال تا دریافت پاسپورت کانادا فاصله دارید.

مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا

همانطور که در سایر بخش ها در مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا ذکر شد، از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا میتوان به سریع بودن پروسه ی دریافت پاسپورت دومینیکا اشاره کرد. شما میتوانید تنها پس از 90 روز از پرداخت مبالغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در دومینیکا، پاسپورت دومینیکن خود را دریافت نمایید.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا در مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا، مقرون به صرفه تر بودن برنامه های سرمایه گذاری در دومینیکا است. شما میتوانید تنها با 100 هزار دلار برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام نمایید. با مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا در می یابیم که این مبلغ تقریبا یک سوم مبلغی است که برای سرمایه گذاری در کانادا مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که اگر قصد شما از مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا، برخورداری از امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهاست، پیشنهاد ما به شما سرمایه گذاری در دومینیکا است. شما با سرمایه گذرای در دومینیکا میتوانید به کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا سفر کنید. 

مقایسه مالیات در کانادا و دومینیکا

در برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا، افرادی که شروع به زندگی و ایجاد کسب و کار در کانادا می‌کنند، ممکن است بین ۵ تا ۱۰ درصد از درآمد سالیانه‌شان را برای پرداخت مالیات بر درآمد به استان محل اقامتشان واگذار کنند. همچنین اگر افراد در کانادا ملکی را خریداری کنند، هر ساله باید مالیات بر ملک را با توجه به ارزش ملک و محل قرارگیری آن، پرداخت کنند. در صورتی که افراد ناتوان به پرداخت مالیات خود باشند، شهرداری می‌تواند ملک را مصادره کند و آن را به حراج بگذارد. در اینجا در حین مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا به این مزیت دومینیکا برمیخوریم. در کشور دومینیکا، برای افرادی که دارای شهروندی و پاسپورت دومینیکا هستند، معافیت مالیاتی ۲۵ ساله بر دارایی و درآمد در نظر گرفته شده است که این امر از مزایای بی‌نظیر تابعیت کشور دومینیکا به حساب می‌آید.

مدرک زبان و مدارک تحصیلی برای سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

در مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا باید به مدارک تحصیلی مورد نیاز نیز توجه ویژه ای داشت. برای شرکت در تمامی برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا، از جمله کارآفرینی و سرمایه‌گذاری، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵ و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، یکی از شروط لازم می‌باشد. در مورد اخذ تابعیت دومینیکا،یکی از مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا این است که نیازی به ارائه مدرک زبان یا مدارک تحصیلی نیست و همچنین برای این منظور، متقاضیان نیازی به شرکت در هیچ مصاحبه حضوری ندارند.

مدارک شغلی و مدیریتی برای سرمایه گذاری در کانادا و دومینیکا

در اکثر برنامه‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری کانادا، ارائه مدارک مدیریتی و داشتن تجربه و مهارت کافی در حوزه مدیریت کسب و کار در کشور محل اقامت متقاضی، از شروط اساسی محسوب می‌شود. اما در مورد اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا، متقاضیان نیازی به تهیه اینگونه مدارک ندارند این نیز از مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا است.

مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا از لحاظ حضور فیزیکی

در دریافت اقامت دائم کانادا، حضور فیزیکی افراد در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان یکی از شروط اساسی، افراد متقاضی باید در دو سال اول پس از اخذ اقامت، روز به روز در کانادا حضور داشته باشند. این موضوع به منظور اطمینان از جدیت و تعهد متقاضیان به زندگی و سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار در این کشور است.

اما در حین مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا از لحاظ حضور فیزیکی، به این نکته برمی خوریم که برای اخذ اقامت و حتی پاسپورت، نیاز به حضور فیزیکی نیست و افراد می‌توانند این مزیت را بدون نیاز به اقامت مستقل در این کشور بهره‌مند شوند. این امر از مزیت‌های قابل توجهی است که در بین کشورهای دارای برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ شهروندی، کشور دومینیکا را ویژه و جذاب می‌کند.

 

جدول مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

 

جمع بندی مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا

با مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا به این نتیجه رسیدیم که چه از لحاظ مالی، و چه از لحاظ مدارک مورد نیاز، دریافت پاسپورت دومینیکا بسیار راحت تر از اخذ پاسپورت کانادا است. با مقایسه ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و دومینیکا به این نتیجه رسیدیم که اخذ پاسپورت دومینیکا پروسه ای بسیار کوتاه تر دارد. یکی دیگر از نقاط مثبتی که هنگام مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا به آن برخوردیم، عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا برای دریافت پاسپورت است. همچنین شما برای سرمایه گذاری در دومینیکا نیاز به هیچ مدرک تحصیلی یا مدرک زبان خاصی ندارید. البته زبان هردو کشور انگلیسی است و اگر قصد زندگی در این کشورها دارید، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. جهت زندگی در برخی از استان های کانادا، شما نیاز به تسلط بر زبان فرانسه را نیز خواهید داشت.

اگر پس از مقایسه سرمایه گذاری در کانادا با دومینیکا تصمیم خود را برای اخذ پاسپورت دومینیکا به عنوان پاسپورت دوم گرفته اید، مشاوران حرفه ای ما میتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کرده و به شما در پروسه ی اخذ پاسپورت دومینیکا کمک کنند. شما حتی پس از دریافت پاسپورت دومینیکا، میتوانید از مشاوران ما در اموری همچون تمدید پاسپورت دومینیکا، یا افزودن وابستگان در پاسپورت دومینیکا مشاوره بگیرید.

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}